FAQ (často kladené dotazy)

Zde jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Voice over vám zajistíme pro jakýkoliv legální projekt - opravdu nezáleží, zda se jedná o reklamy, firemní, produktová či promo videa, dokumenty, hlasové telefonní ústředny (IVR), instruktážní a výuková videa, aplikace či audioknihy.
S ohledem na velkou míru variability faktorů, které výslednou cenu ovlivňují, nepracujeme s paušálními částkami ani tarify. Vždy utváříme cenovou nabídku na míru dle konkrétního projektu a vašich požadavků. Vždy tak platíte pouze to, co skutečně potřebujete.
Jednodušší už to být nemůže! Stačí, když si z DatabázeHlasů.cz vyberete hlas, který se vám líbí. Poté vyplňte poptávkový formulář, do kterého nám vypište detaily k vaší poptávce. Formulář vás krok po kroku navede a sdělí, co od vás potřebujeme. Jakmile formulář odešlete, ozveme se vám co nejdřív nazpět. Pokud si však nebudete ani takto vědět rady, jsme vám plně k dispozici na e-mailu či telefonu.
To není vůbec žádný problém, veškerý proces realizace zakázky probíhá kompletně na dálku. A to od podpisu smlouvy, přes výběr hlasu, nahrávání a dodání výstupu. Náš profesionální tým se o vše postará za vás.
Vůbec ne, náš produkční tým je tu pro vás a na celý průběh nahrávání dohlédne. Proto může veškerý proces proběhnout stoprocentně na dálku a z pohodlí vaší kanceláře či domova.
Cenovou nabídku připravíme hned po upřesnění veškerých detailů vaší poptávky a dodání potřebných podkladů. Čím více informací a podkladů zašlete hned v prvotní poptávce, tím lépe. Poptejte nás ještě dnes!
Cena za voiceover je ovlivněna mnoha faktory. Závisí na výběru konkrétního hlasu, rozsahu a složitosti textu, rozsahu licence - tedy jakým způsobem budete dodaný výstup používat, ale třeba i na požadovaném výstupu a termínu dodání. Poptejte nás ještě dnes a my vám vytvoříme nabídku na míru přímo pro vás!
Licence je neodmyslitelnou částí každého díla a s jejím správným výběrem vám velmi rádi poradíme. Rozmyslete si, kde plánujete váš projekt s naší hlasovou nahrávkou používat - na území ČR, SR anebo celého světa? Zda jde o soukromé či veřejné použití, na jakých kanálech jej budete publikovat - na internetu, v komerčním televizním či rozhlasovém vysílání, na veřejné akci, v rámci interních firemních účelů anebo ještě jinde? Jak dlouho chcete hlasovou nahrávku v rámci vašeho projektu používat? 1 rok, 5 let, 10 let anebo snad ještě déle? Napište nám anebo zavolejte a my už to dáme dohromady.
Jistě, pokud vám perfektní hlas zní již v hlavě, zkuste použít naše chytré vyhledávání, pomocí nějž si můžete vyfiltrovat pouze ty hlasy, které hledáte. Pokud si stále nedokážete vybrat, využijte službu Hlasového castingu a my už se o výběr vhodného hlasu postaráme za vás.
Určitě ano, k tomu slouží služba "Hlasový casting". Specifikujte nám přesně vaši představu nebo ideálně zašlete ukázku referenčního hlasu, který se vám líbí. Náš profesionální produkční tým zajistí hlasový casting a najde vám perfektní hlas přesně pro váš projekt.
Termín expirace licence, do kterého je možné dodaný hlas ve vašem projektu používat, najdete přehledně zobrazený u konkrétního projektu ve vašem klientském účtu. Starosti s termíny licencí si však dělat nemusíte, protože je hlídáme za vás. Na blížící se expiraci vás zavčas upozorníme! Pokud budete chtít svou licenci prodloužit, kontaktujte náš tým.
Průměrná dodací lhůta u voiceoverů bývá 3-5 pracovních dní dle rozsahu konkrétního projektu a dostupnosti umělce. Pokud však máte na stole urgentní projekt, umíme dodat výstup i v expresní době.
Naše služby dokážeme dodat i v expresních lhůtách či do druhého dne. Příplatek za expresní dodání se odvíjí od rozsahu projektu, vytíženosti dabérů, dostupnosti studia a podkladech k projektu.
Ano, v případě dlouhodobých projektů domlouváme rámcovou spolupráci, díky které vám dokážeme garantovat dostupnost dabéra po celou dobu trvání projektu.
Ano, máme možnost představit váš projekt i konkrétním českým dabérům a hercům a domluvit s nimi případnou spolupráci.
Ano, můžete si objednat službu hlasového castingu, kdy vám zkušený tým profesionálů zajistí předvýběr vhodných hlasů, které jsou dostupné a budou odpovídat vašim požadavkům. Na vás už bude pouze výběr toho pravého.
Ano, DatabázeHlasů.cz nabízí mezi zahraničními umělci i mnoho profesionálních rodilých mluvčích. Pokud jste si ani mezi rodilými mluvčími nevybrali, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám jej v požadovaném jazyce zajistíme.
Samozřejmě, dejte nám vědět, v jakém jazyce svůj projekt chystáte a my vám zajistíme profesionálního rodilého mluvčího.
Abychom mohli dát zakázku do výroby, je třeba mít upřesněn rozsah zakázky a připravené finální podklady k realizaci. Potřebujeme znát rozsah textu, o jaký typ voice overu se bude jednat, v jakém formátu potřebujete dodat výstup, jak dlouho a na jakých kanálech budete výstup používat. Kdyby cokoliv chybělo, náš tým vám dá vědět a rád vám se vším pomůže.
Samozřejmě, před samotným nahráváním vám můžeme zajistit krátkou ukázku vašeho textu. Dle schválené ukázky vám pak nahrajeme finální voiceover.
V případě, že máte zcela konkrétní představu o výsledném voice overu, rádi zajistíme možnost účasti vašeho režiséra během nahrávání v profesionálním nahrávacím studiu v Praze. To však platí pouze u nahrávání s našimi pražskými hlasovými herci. U mimopražských a zahraničních dabérů využíváme individuální dohody či online režie.
Prodloužit licenci není problém, jde o běžný postup. Stačí, když se spojíte s naším produkčním týmem, který už vám se vším poradí.
Na blížící se expiraci licence k používání díla vás vždy zavčas upozorníme, proto se nemůže stát, že byste neměli licenci během doby používání díla v pořádku. Pokud by se však stalo, že jste prodloužení licence odmítl a po nějaké době zjistil, že dílo chcete opět používat, kontaktujte nás a licenci prodloužíme!
Voice over rozlišujeme simultánní a synchronní. Do synchronního voice overu řadíme lip-sync a time-sync. Pod simultánním voice overem či dabingem si můžeme představit tlumočení, kdy pod novou hlasovou stopou v jiném jazyce běží stále původní hlas, který je utlumen. Lip-sync (synchronizace rtů) je laicky řečeno klasický dabing, který všichni známe. Dabér se musí při nahrávání nové hlasové stopy trefovat přímo do obrazu a pohybu úst herce. Jeho mluvené slovo musí být zcela v souladu se stopáží původního mluveného slova. Time-sync (časová synchronizace) je pak ve své podstatě podobná, zde se však dabér řídí konkrétní časovou stopáží a při nahrávání nutně nepotřebuje obrazovou stopu.
Ano, zajistíme pro vás vše potřebné od návrhu scénáře, storyboardu, přes natáčení až po post produkci. Ozvěte se nám s detaily vašeho projektu.
Ano, můžeme vám buď složit a nahrát originální hudební doprovod anebo vybrat vhodný již hotový hudební podkres z hudebních knihoven, které pokrývají široké spektrum hudebních žánrů. Ozvěte se nám!
Překlad vám rádi zajistíme, nemusíte se o nic starat. Dokážeme přeložit vámi dodaný text, a to včetně těch odborných. Pokud nemáte skript, zajistíme i překlad odposlechem z originálního videa. Přeložený text pak upravíme, aby byl správně synchronizovaný s dějem v obraze.
Ano, vyrábíme i profesionální titulky pro nejrůznější projekty. Rádi vám připravíme vše od překladu, úpravy textu až po výrobu a nasazení titulků ve vámi požadovaném formátu. Napište nám a vše s vámi již projedná náš produkční tým.
Primárně jsou to veškerá videa bez zvuku nebo videa s cizojazyčnou hlasovou stopou. Dále pak videa se zvukem prezentovaná na veřejných místech, kde je hluk či ruch z okolí. Specifickou kategorií, kde se bez titulků neobejdete, jsou např. videa určená přímo pro sociální sítě, u kterých je možnost vypnutí zvuku.
Záleží čistě na vašich požadavcích. Dokážeme vám připravit titulky přímo do obrazu anebo vám je dodat zvlášť ve formátu dle vašeho přání.
Ano, všem našim klientům při první zakázce automaticky zakládáme klientský účet, a to zcela zdarma. Ve svém klientském účtu najdete všechny hotové zakázky, informace o expiraci licencí, odkazy ke stažení vaší připravené zakázky a mnohem víc! Přihlaste se do svého klientského účtu zde.
Do svého klientského účtu se můžete jednoduše přihlásit zde.
Vaše přihlašovací údaje vám byly zaslány na e-mailovou adresu kontaktní osoby při realizaci první zakázky. Pokud jste údaje zapomněli, nic se neděje. Jednoduše nám napište a vygenerujeme vám nové.
Pokud jste zapomněli vaše uživatelské jméno, jednoduše nám napište. Nezapomeňte uvést název vaší firmy, abychom vás snadno dohledali.
Pokud jste zapomněli heslo do svého klientského účtu, klikněte na odkaz Zapomenuté heslo na přihlašovací stránce. Na e-mail vám přijde odkaz k vygenerování nového hesla. Pokud si však nevíte rady, neváhejte nám napsat či zavolat.
Všechny své zakázky najdete zcela přehledně ve svém klientském účtu. Odkaz ke stažení je dostupný po dobu tří měsíců od uzavření projektu. Pokud byste potřebovali výstup znovu stáhnout, kontaktuje nás.
Používání DatabázeHlasů.cz je zcela zdarma a bez jakéhokoliv omezení. Poslechněte si tolik hlasů, kolik jen chcete. Vyfiltrujte si hlasy, které hledáte anebo si vytvořte vlastní výběr.
V tom případě nám zašlete svůj dotaz přímo na náš email: produkce@databazehlasu.cz.

Pokud jste nenašli odpověď na svou otázku, prosíme, kontaktujte nás.